Spotkania okazjonalne:
1) Dzień kobiet - 7 marca. Udział wzięło 26 osób. Był to wieczorek integracyjny pod hasłem “Nasze święto. Kobiety przyniosły własne wypieki, które były degustowane przy kawie i herbacie. W spotkaniu, oprócz mieszkanek wsi, uczestniczyły 4 kobiety ze wsi Różyńsk. Celem ich wizyty, oprócz celebrowania święta, była chęć poznania działalności naszej świetlicy, wymiana doświadczeń, pozyskanie porad prowadzenia tego rodzaju działalności. Obecna była też Wójt Gminy Stare Juchy, pani Ewa Jurkowska-Kawałko. Bardzo cennym doświadczeniem tego spotkania były autoprezentacje każdej z kobiet. Mieszkanki wsi reprezentowały, można powiedzieć, cztery generacje - od najstarszych, pamiętających różne zawirowania historyczne, nawet te sprzed drugiej wojny światowej, po młode całkiem pokolenie, dla którego wydarzenia z tamtych lat to już historia. Autentyczny przekaz doświadczeń jest bardzo cenny, bo nie podlega żadnym ewaluacjom ani spekulacjom. Poprzez autoprezentacje można było poznać losy każdej z kobiet, jej obecny status życiowy i plany na przyszłość. Panie z Różyńska bardzo pozytywnie oceniły naszą działalność, która będzie, być może, wzorem do naśladowania i aktywacji takich podobnych działań we własnej wsi. To będzie też dobre doświadczenie dla naszej działalności. Jak najszersza współpraca na pewno podniesie jakość naszych usług, umocni doświadczenia. Integracja społeczna może odbywać się poprzez różne formy działania, jak choćby te rozmowy przy cieście, kawie, w różnej grupie wiekowej, zawodowej. To jedno z działań, które mamy zapisane w planie i zamierzamy je konsekwentnie realizować.
2) Turniej tenisa stołowego Skomack Wielki kontra Stare Juchy w dniu 14 marca rozegrano w trzech kategoriach wiekowych:- uczniowie ze szkół podstawowych- uczniowie z gimnazjum- uczniowie szkół średnichŁącznie w turnieju udział wzięło 18 graczy, a kibicowało 30 osób (dzieci i opiekunowie).
3) 28 marca odbyło się spotkanie z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych w Starych Juchach, panem Tomaszem Karwowskim. Była to dydaktyczna i edukacyjna pogadanka, która poruszała i objaśniała następujące tematy:
- zagrożenia i przestępczość wirtualnej,
- wyjaśnienie odpowiedzialności karnej nieletnich (definicja wieku nieletniego, jakie są skutki popełnianych wykroczeń przez młodzież),
- poruszanie się pojazdami dwuśladowymi: jakie są niebezpieczeństwa, jak się zabezpieczyć przed wypadkami,
- kwestowanie, żebranie: co jest dozwolone, co jest zabronione dla dzieci. Udział w spotkaniu wzięło 21 osób, w tym 6 dorosłych.
Zgodnie z planem zajęć odbyły się warsztaty plastyczne (4 godziny) prowadzone przez panią Ewę Gumińską. Na zajęcie te zostały zakupione materiały plastyczne: farby, kleje, lakiery, pędzle. Uczestnicy warsztatów zapoznawali się z techniką decoupage - to jest nanoszenia na różne przedmioty (szkło, karton, drewno) kolorowych elementów np. z papierowych serwetek i odpowiednim konserwowaniu ich klejem, lakierem. W warsztatach wzięło udział 13 dzieci i młodzieży. Zakupiono też inne materiały plastyczne (bibuła, bloki techniczne, papiery kolorowe, specjalne nożyczki do wycinanek), z których dzieci i młodzież wykonywała na zajęciach kartki świąteczne, ozdabiała jajka wielkanocne (pisanki), z których część przeznaczona była na kiermasz świąteczny organizowany przez GOK w Starych Juchach. Odbyły się zajęcia terapeutyczne z panią Lilą Harasin - były to pogadanki, czytanie tekstów edukacyjnych - uczestniczyło 13 dzieci i 3dorosłych.Zgodnie z harmonogramem zajęć świetlicy prowadzone były zabawy, gry stolikowe, planszowe, ćwiczenia na Atlasie, treningi gry w tenisa stołowego. We wszystkich zajęciach wzięło udział 71 osób.
I jeszcze jedna bardzo ważna informacja: Na ostatniej marcowej sesji Rady Gminy dwoje mieszkańców wsi Skomack Wielki - Ewelina i Adrian Cybulscy, którzy uzyskali VI nominację w ogólnokrajowej akcji Barwy Wolontariatu, zostało nagrodzonych przez władze Gminy Stare Juchy za ich szczególną pracę na rzecz wolontariatu, za promowanie wsi i gminy. Nagrodą rzeczową był aparat cyfrowy marki Sony.Ci młodzi ludzie zawdzięczają swój sukces, obok swojej spontanicznej pracy i poświęceniu, w dużej też mierze dzięki swoim mentorom, pani Ewie Gumińskiej, pani Danucie Radziszewskiej, państwu Gazowskim, którzy ich motywowali do tej działalności, służyli radami i odpowiednio kierowali.
Projekt realizowany w ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW) na mocy porozumienia pomiędzy
Wójt Gminy Ewą Jurkowską-Kawałko a Stowarzyszeniem na Rzacz Rozwoju Gminy Stare Juchy